Obočí se poslední dobou stalo fenoménem našich obličejů a to momentálně v trendu přirozeného širokého tvaru. Pokud nemáme od matky přírody krásné pevné tmavé hutné obočí jako divoženka z džungle, tak si dopomáháme různými metodami jako vláskováním (microblading), klasickým permanentním tetování, barvením, stínováním, voskováním či dokreslením tužkou.
Dávno pryč jsou doby, kdy úzké čárky a vysoký nadočnicový oblouk zdobil naše tváře. Trendy se mění a každá doba udává jiný trend a tvar.
Na co by jsme však neměly zapomínat je náš tvar přirozený a také zohlednit kontury obličeje a očí.
Z fyziologického hlediska slouží obočí jako ochrana oka, aby nám tam nic nespadlo, jak jednoduché a prosté. Slouží jako první záchranná síť, druhou jsou řasy. Také udává výraz a mimiku našeho obličeje a víme, že kdo se hodně mračí a je mrzout má mezi obočím tzv. vrásku mračivku, která nehezky zdobí náš výraz a kvůli které některé z nás časně chvátají do botoxových ordinací.
Pokud se tedy rozhodnete pro úpravu obočí permanentní metodou, určitě zvolte mistra v daném oboru, následky jsou nevratné. Pokud však dokreslujete tvar tužkou či voskem, stínem, tak volte tvar a odstín tak, aby nebylo obočí první čeho si na Vás kolemjdoucí všimne.
Občas vídám dámy, které svým obočím vyděsí i mého psa, mají opticky tvar jak rozzuřený buldok. Proč? Protože to frčí na instagramu a tak to chtějí přece taky. Chyba lávky dámy, nenechte se zlákat iluzí a fotoshopem a koukněte se kdo reálně stojí před zrcadlem a nezapomeňte přitom na sebe. Zde máte náhled správného měření obočí bez ohledu na zvolenou metodu.