Přeskočit na hlavní obsah

Rekvalifikační kurzy

Práce kosmetičky je povolání, které musíte mít v srdci a svou kosmetickou rodinu, která Vás provází si musíte a chcete hýčkat. Je to určitý styl života, který vy žijete a jste schopna kus své energie, znalostí a zručnosti předat do tohoto úžasného povolání.

Jmenuji se Kateřina Jarošová a kosmetičkou jsem vlastně již od dětství. Velmi ráda se podělím o své poznatky, praxi a vše co s touto profesí souvisí s Vámi milé dámy, které jste se rozhodly proniknout do světa kosmetiky – profesionální péče o kůži, odbornosti, energie a krásy.

Kosmetické salony mám dva a to v Příbrami a v Praze 4 v Podolí, kde se se vší pílí snažím vyhovět svým klientkám a klientům.  Pracovala jsem jako školitelka pro exkluzivní kosmetické firmy a prošla jsem školením jak v Paříži, tak na Floridě. Pracovala jsem na zajímavých projektech jako vizážistka, jak v ČR, tak v zahraničí.

Rekvalifikační kurzy pořádám již 8 rokem a odcházejí z nich šikovné, zručné a spokojené absolventky, které znají a ví více než jen základy kosmetiky. V kurzech zapojuji znalosti z různých odvětví, od chemických či enzymatických peelingů, estetické a korektivní dermatologie po dokonalé kosmetické ošetření.

V průběhu kurzu pracujeme s německou značkou Janssen Cosmetics, produkty, které nabízejí velmi kvalitní a širkou škálu produktů.

V kurzu Vizážistka Vás budu provázet já a dvojnásobná mistryně ČR v make-upu paní Jana Hrabáková, která též sklízí úspěchy v zahraničních soutěžích a to konkrétně v Düsseldorfu, kde obsadila 6. místo na Mistrovství světa v make-upu, dále se umístila na 5. místě v Mnichově kde probíhá Mistrovství Evropy. Profesionální a dokonalé nalíčení, 12 let praxe na kosmetických školách a líčení při foto make-upech, kde se též umístila na krásném 1., 2. a 4. místě v soutěži Foto make-up by Štěpánka Podroužková. V kurzu se naučíte denní, večerní a svatební líčení a také foto make-up a líčení fantazijní. Součástí kurzu je sada vizážistických štětců, které si ponecháte.

Kurzy, které pořádám jsou akreditované MŠMT (Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy) a probíhají v komfortně vybaveném kosmetickém salonu v Praze ve dnech středa, čtvrtek a pátek, vždy od 9:30 do 15h.V kurzu se budete učit základy kosmetických služeb, péče o pleť, kosm.masáž, ošetření pleti, diagnóza pleti – face maping, dermatologii, psychologii, vedení salonu, depilace, líčení, dekorativní kosmetiku a další potřebné prvky,které v oboru jisto jistě uplatníte.

Teoretická část kurzu plynule přecházeí do praktické výuky. V teoretické části dostanete 2x skripta, které si ponecháváte. Praxe probíhá nejprve na sobě a následně na modelech, které by jste si měly zajistit, případně zajistím. Na praxi kladu velký důraz, protože mým cílem je absolventka, která si bude jistá svou prací a výsledkem.

Každý absolvent se zúčastní závěrečné zkoušky, která se skládá jak z teoretické (ústní zkouška), tak praktické části v délce 4 hodin celkem. U vizážistického kurzu je teorie a praxe dohromady 2 hodiny, kde je cílem samostatně nalíčit modelku. Tato forma zkoušky je do října 2017,  poté bude zkouška probíhat před autorizovanou osobou podle norem NSK. Funkci autorizované osoby pro profesní kvalifikaci kosmetika a vizážista plním já, což znamená, že rekvalifikační kurz a autorizovanou zkoušku budete skládat u mne, takže Vám odpadají nervy z cizí osoby a jiného prostředí.

Po úspěšném zakončení teoretické a praktické části obdržíte osvědčení o rekvalifikaci s celostátní platností MŠMT ČR a platné pro vydání ŽL.

V případě autorizační zkoušky získáváte úřední listinu, která je na úrovni výučního listu, tato listina umožňuje vykonávat tuto profesi v rámci EU.Po úspěšném složení zkoušky Vám bude vydáno Osvědčení o získání profesní kvalifikace s Evropskou platností a státním znakem.

Absolventkám, které se rozhodnou ihned po skončení kurzu podnikat jako OSVČ, pomáhám s garancí na dobu 1 roku, buď osobně nebo doporučím 3. osobu.

Kurzy probíhají v maximálním počtu 6 absolventek, kterým se můžeme plně věnovat. Náš kolektiv je důsledný a přesto velmi milý, vládne nám přátelská atmosféra a vždy vám pomáháme i po skončení kurzu. Klademe důraz na to, aby vám bylo vše jasné a neodcházely jste s pocitem nejistoty. Pokud nenastoupíte ihned do pracovního procesu, můžete si pak přijít vaši zručnost a um „osvěžit“ do dalších kurzů.

Pokud se rozhodnete absolvovat náš kosmetický nebo vizážistický kurz pro lepší orientaci a termíny Vám poslouží tabulka s rozpisem.

Přečtěte si prosím podmínky kurzu a při případných dotazech mne neváhejte kontaktovat.

 

Děkuji za přečtení a návštěvu stránek a případně se budu těšit na naše společné studium krásy

Kateřina Jarošová

lektorka

Novinky

Partneři

Decleor Paris logo

Janssen Cosmetics logo

Lycon logo

Image Skincare logo